Kurabiyeler

 

Uzun zamandır bu şeker hamurlu kurabiyeler ve pastalarla haşır neşirim. Eee artık bunları görücüye çıkarmak lazım gelir diye düşündüm ve huzurlarınıza sundum.  Bu işten çok para kazanıp zengin olmayı palanlıyorum:) Umarım bana yardımcı olursunuz:=)

Yaptığım ürünleri grup grup size sunacağım. Elimde epeyce malzeme var. İlk olarak aşkkk temalı kurabiyelerim. Kendilerini yaparken çok büyük keyif aldım ve itiraf ediyorum en çok beyaz üzerine çalışmayı seviyorum.
    
    
    

Sipariş olayına gelince bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Karışık kurabiye tabağı.  Eşinize, sevgilinize ya da aşık olduğunuz kişiye gönderebileceğiniz en tatlı hediye. Düşünsenize;

Kıpkırmızı bir kutu içerisinde sizin ona aşkınızı anlatan kurabiyeler ve küçük bir not SENİ SEVİYORUM…

    

    

    

 

İLK DOĞUM GÜNÜ ORGANİZASYONUM+ÇOK MUTLUYUM

Ta ta ta taaaam! İşte ilk doğum günü organizasyonum. Çok mutluyum çünkü herşey yolunda gitti ve hiiiç problem yaşamadım. Nisan pastasına bayıldı. Küçük Hanım’ın isteği doğrultusunda 4 tane Disney Prensesi pastanın üzerine ve  kenarına yerleşti. Nisan, prenseslerin çok ama çok süslü olmasını ve kesinlikle makyajlı olmalarını istedi. Ben de elimden geldiğince onun isteklerini yerine getirdim. Sonçta  çocukların pastayı gördükleri anda verdikleri tepkiyi görmenizi çok isterdim. Hepsi etrafına gelip figürleri ellemek istedi=) Maşallah hepsi birbirinden şeker.

Kreşin süslemesi de dahil ilk işimin içinden alnımın akıyla çıktım. Malesef süslemenin fotoğrafları yok. Ama bu süslemeye partinin yapılacağı salonun süslenmesi, tabağı, bardağı, çatalı, masa örtüsüne kadar herşey dahil. Masa örtüsünden tutun da bardağından çatalına kadar herşeyiyle bizzat ben ilgileniyorum.

Bol bol fotoğraf çektim ama pek becerememişim. Resimler çok net olmadı=(

Figürleri çalışırken çok eğlendim. Sabaha kadar çalıştım ama sonucun değdiğine inanıyorum. Malumunuz minik bir oğlum var ve onunla çalışmak iki kat daha zor ve yorucu.

Pastanın içeriği portakallı, çikolatalı pandispanya ve çikolatalı pastacı kremasından oluştu. Cupcakeler için yeni bir tarif denedim ve çok memnun kaldım. Browni gibi ıslak ıslak=) Tarifin aslı yemekbahane sitesinden alıntıdır.

 

Ve bunlar da cupcakeler. Arı ve uğur böceği temalı. Minikler bu figürlere bayılıyor.

Cupcakelerimi de özenle paketleyip, şeritlerle süsledim.

Son olarak da kurabiyeler. Eee nerde dediğinizi duyabiliyorum. Ama malesef onların fotoğrafını çekmeyi unuttum. Sepete koyup yola  çıkmaya hazırlanırken aklıma geldi ve ancak paketli halini çekebildim.

Kurabiyeler de pastayla uyumlu olarak prenses kıyafeti olarak yapıldı. Onlar da özenle ayrı ayrı paketlendi ve hep beraber kreşe doğru yol aldı.

 

Leave a comment

Bir cevap yazın