Bebeğim 1 Yaşında

 

Yine böcüğü boşladım. Ama yazamamamın bu sefer ciddi sebepleri var. Ailecek gribiz. Daha doğrusu ilk ben hastalandım ardından oğlum, görümcemin kızı, görümcem ve onun eşi. Son olarakta bizim bey:( Resmen hastalıktan kırılıyoruz. Biz büyükler yine az çok idare ediyoruz ama çocukların dayanması daha zor oluyor.

Birde ortalık domuz gribi kaynıyor. En ufak bir ateşlenmede telaşlanıyoruz. Geçen gece 1 de Nafi’yi Cerrahpaşa’ya götürdük. İçeri girdim ve şok oldum. Acilin kapsının önü tıklım tıklım. Herkesin ağzında maske. Korkudan çocuğu içeri sokmadan geri eve getirdik. O gece sabaha kadar uyumadı. Ateşler içinde yandı . Gerçi şimdi de pek farklı değil ama  ilaçlarını düzenli verip hastalığının geçmesini ümit ediyorum.

Kaç gündür hastalıkla uğraşmaktan siteme bakamadım. Benim güzel böcüğüm 1 yaşına gelmişşş:) Amanında amanın büyüyo mu ne:)

Zat- i alileriyle bir bebek hassasiyetinde ilgilenmek gerekiyor. Annesi olarak ben, elimden geldiğince çaba sarfediyorum ama bazı geçiş dönemlerinde ihmale uğradığı doğrudur. 

Bundan bir yıl evvel size ilk selamımı vermiştim. İyiki de vermişim. Hayatımda siz blogcu arkadaşlarım ve okurlarımın ciddi bir yeri var. Hepinizi kendi ailemden biriymiş gibi seviyorum.  Ne kadar abartıyor demeyin gerçekten öyle. Kalp kalbe karşıdır derler ya sizin de beni sevdiğinizi biliyorum ve bununla çok mutlu oluyorum.

Bu site bana çok şey kattı. En başta bir sürü tabağım çanağım oldu:) Sanki hiç yoktu:)

Güzel ve samimi arkadaşlarım oldu. Envai çeşit yemek , pasta, kurabiye, tatlı öğrendim. Hala da öğrenmeye devam ediyorum.

Böcükle uğraşmak biraz da terapi gibi geliyor.  Dünyanın sıkıntılarından sıyrılıp bir müddet rahatlıyorum. O da bana çok iyi geliyor. Aslında daha birçok şey sayabilirim. Fakat ocakta ıhlamurum var. Oğluma ve eşime birer fincan içirceğim şifa niytine. İnşallah bir an önce iyileşirler. Dualarınızı rica ediyorum.

Hepinizi çok seviyorum.

Nazlı bebeğim bidenecik böcüğüm iyiki varsın…

7 thoughts on “Bebeğim 1 Yaşında

 1. Merhaba şekerim;
  Öncelikle hepinize çook geçmiş olsun. 🙁
  Acil şifalar dilerim.

  Böcüğünün doğum günüde kutlu olsun 🙂
  İnsallah uzun yıllar böyle mutlulukla hevesle yazmaya devam eder, hep güzellikler yaşarsın.
  Öperim seni:)

 2. Canım çok geçmiş olsun…
  Bebeğinin doğum günü kutlu olsun sağlıklı mutlu uzun bir ömür diliyorum…

 3. Canım çok geçmiş olsun hepinize..Umarım en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz.
  Böcüğün yaşgününü kutlarım:). Böcük iyi ki var..Daha nice senelereeee:).
  Sevgilerimle.
  aslı

 4. Canım çok geçmiş olsun hepinize..Umarım en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz.
  Böcüğün yaşgününü kutlarım:). Böcük iyi ki var..Daha nice senelereeee:).
  Sevgilerimle.
  aslı

 5. canım çok geçmiş olsun…

  böcüğüne nice seneler:) bizde seni çok seviyoruz.. iyi ki yazmaya başlamışsın:)

  sevgiler…

Bir cevap yazın