Archives

Violetta Pastası

VİOLETTA

Violetta son zamanlarda kız çocuklarının dillerinden düşürmediği bir dizi karakteri. Bildiğim kadarıyla müzikle uğraşan gençlerin hikayesini anlatıyor. Bizim Ayşe Nisan Hanım’ın da pek tabii bayılarak izlediği bir dizi:)

Annesi, doğum günü pastasının nasıl olmasını istediğini sorunca hiç tereddüt etmeden Violetta diye cevaplamış. Artık kıyafetlerinde, çantasında ve pek çok aksesuarında Violetta var:) Pastası da bu fan girle uygun olarak Violetta’ın kulaklığı, mikrofonu, müzik notaları ve yine onun renkleri olan pembe ve mor olarak hazırlandı.

Yeni yaşın kutlu olsun Ayşe Nisan!

Angry Birds Pasta

pasta

Oğlumun 7. yaş doğum günü pastasını, küçük beyin yoğun ısrarları neticesinde angry birds temalı hazırladım. Pastamızın içi bol çikolata ve antep fıstıklı drajeden oluştu.

Çikolatanın bulaştığı herşeyin lezzetli olduğuna inananlardanım. Bu konuda oğlum da bana çekmiş:)

Sipariş için;   bilgi@mutfakbocugu.com

Eşe Sürpriz Doğum Günü Pastası

fotoğraf 2

Elif Hanım’ın eşi için yaptırdığı sürpriz yaş günü pastası. Pastanın içi sütlü ganaj çikolata ve antep fıstıklı draje. Hem aşkın hem de sevginin anlatıldığı bu pastayı hazırlarken bir kez daha fark ettim ki beyazın üzerine en çok yakışan renk kırmızı. Seçiminden dolayı Elif Hanım’ı tebrik ediyorum.

Buradan kendilerine eşiyle beraber sağlıklı mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum.

Fenerbahçe + Playstation Pastası

 

 

 

Mürüvvet Hanım’ın eşi Cenk Bey’e doğum günü sürprizi olarak hazırladığım pasta. Eşinin sürekli playstation oynadığından şikayet eden Mürüvvet Hanım, esprili bir dille eşine gönderme yapmak istedi. Ben de bu isteği seve seve pastama yansıttım.

Elinde merdaneyle eşini izleyen Mürüvvet Hanım:)

Mutlu yıllar Cenk Bey!

 

 

 

Ben Ten Pasta

 

Oğlumun 5. yaş günü için hazırladığım pasta. Ben 10, Ben 10 saati ve Ben 10’in en sevdiği 3 canavarı.

Aslında oğluma site içinde çok güzel bir parti hazırladık. Ama doğum günü sahibi olunca resim çekmeye pek fırsatımız olmadı. Oysa paylaşılacak çok güzel detaylar vardı. Seneye inşallah fotoğraf çekme işi için birini ayarlayacağım ve elimde daha çok anı kalacak:)

Nice yaşlara canım yavrum, sağlıklı, huzurlu, mutlu ve hep beraber. İyiki senin gibi bir evlada sahibim. İyi ki senin annenim…

Makyaj Malzemeleri Pasta

 

5 yaşındaki sevimli bir kız için hazırladığım pasta. Pastadanda göründüğü üzere kızımız azıcık süslü:)

 

 

 

Mutlu yıllar canım…

Pastamız çikolatalı kek, vanilyalı krema+bol miktarda damla çikolatadan oluştu.

Nisa’nın Ayı Winnie Pastası

Çiğdem Hanım’ın sevgili kızı Nisa için hazırladığım Ayı Winnie pastası. Nisa bu sevimli ayıyı ve arkadaşlarını çok seviyormuş. Kardeşiyle arada problem olmasın diye minik Sude’nin ismide pastaya yazıldı:)

Doğum gününde arılı bir kostüm giyeceği için de pastanın en üstüne Nisa kızımızı oturttuk:)

Doğum gününün konseptine uygun olarak arılı ve uğur böcekli cupcakeler hazırlandı.

Doğum günü tekrar kutlu olsun Nisa’cım.

Sevgiler,

Not: Çiğdem Hanım pastasını Pasta Tasarım sitesinden beğenmiş ve pasta ona benzer şekilde yapılmıştır.