Görümce Masası:)))

 

Yine bir görümce sofrasıyla karşınızdayım.

  Size biraz ondan bahsedeyim. Hep sofralarının ne kadar özentili ve elinin değdiği şeyin ne kadar lezzetli olduğunu anlatıyorum biraz da kendinden bahsedeyim.

Kendisi görümcem olan bu şahıs ki normalde görümceler pek sevilmez biz Allah bozmasın düşman çatlatacak kadar samimiyiz. (41 kere maşallah, siz de maşallah demeyi unutmayın:)) Sapsarı saçlı hatta saçının son hali beyaza yakın bir sarı. O renge hayatta cesaret edemem ama ona çok yakışıyor. Sevecen, anlayışlı, hafif balık etli, insanlara sofralar kurup ağırlamaktan zevk duyan, elinin değdiği şeylere lezzet katan ve büyük iihtimalle, biraz daha ısrar edersem  yakında ya bir yemek sitesi ya da bir dekorasyon sitesi açma potansiyeli yüksek olan şirineden daha şirin bir bayan.

Yemeklerle haşır neşir olması hem annesinden (kayınvalidem) hem de çalıştığı iş yerinden kaynaklanıyor. Hatice Abla Darüzziyafe Restaurant’da halkla ilişkiler müdürü. Bu restaurant Osmanlı yemekleri ve tatlıları yapıyor. Muhteşem bir yer. Atmosferi, taş binası, saray mutfağı ve Süleymaniye’nin kucağında olması sizin orayı bir kere ziyaret etmeniz için iyi bir neden olabilir.

Neyse kendisini bu kadar anlattıktan sonra biraz masadan bahsedeyim;

Mönümüzde;

 Yoğurt çorbası
Zeytinyağlı lahana sarma
Mücver
Zeytinyağlı barbunya
Kıymalı keşkek
Arnavut ciğeri
Pilav
Bisküvili Soğuk Pasta

 

 

 
 

10 thoughts on “Görümce Masası:)))

 1. Masanızdakilerin hepsi birbirinden güzel görünüyor görümcenin ellerine sağlık…Ağzınızın tadı hiç bozulmasın…

  Bana kurabiye yazı setini ve merdaneyi nerden aldığımı sormuşsun…Ben Bursada oturuyorum burdaki pasta malzemleri satan yerden aldım (pastaland)…Sen galiba istanbullusun oradan nerden temin edersin hiç fikrim yok canım…
  Sevgiler…

 2. canım benim iyi dileklerin için sonsuz teşekkürler,
  Bilirsin herşey karşılıklıdır, bende seni çok ama çok seviyorum, kız kardeşim olsan ancak bu kadar severdim. Ailemize girmen bizim için bir şanstır. Gerek eşim gerek çocuklarım gerekse annem ve babam her zaman senin iyiliğinden bahsetmişizdir. Seni sonsuz seviyor ve kucaklıyorum. Daha nice güzel masalarda buluşmak üzere……….
  Sevgilerimle,

 3. oh ohh görümceye gel görümyecee:) yok yanlış oldu ayol, sofraya gel sofraya:)))

  ellerine sağlık bu becerikli hatunun..

 4. Yok yok ne kadar güzel böyle masa.
  Yaşamınızca güzel yıllar, mutlu yarınlar, dostça dostluklar hep sizin olsun.
  ★MUTLU YILLAR ★

 5. Evinizden pasta,börek,çöreğin eksik olmadığı,kalbinizin tatlı anılarla dolacağı,sağlığınızın tam kıvamında olduğu,cebinizin tıkır tıkır para kaynadığı,neşenizin kulak memesi yumuşaklığında olduğu ,birseninmutfagi.com ‘u ziyaret etmediğiniz bir gününüzün bile geçmediği bir yıl diliyorum….

  Afiyetle kalın Birsence’de kalın…

 6. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerine sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dilerim.

  Mutlu Yıllar :))

Bir cevap yazın