Archives

Ramazan Rahmet ve Bereket Ayı

 

iftar

Merhaba arkadaşlar,

Mübarek Ramazan ayı geldi de 8 günü geçti bile. Bütün müslüman aleminin Ramazan ayı kutlu olsun. Nasıl geçecek bu sıcaklarda nasıl susamadan duracağız, iftara ve sahura ne hazırlayacağız diye düşünürken, Rabbim serinliği de verdi, bolluğu da… Binlerce kez şükürler olsun iyiki müslüman olarak doğdum ve inşallah yine müslüman olarak vefat ederim. Amin…

Bu güzel ayda bol dua ve bol ibadetin yanında durumumuz el verdiğince iftara ve sahura misafir almak gerekiyor diye düşünüyorum. Çünkü kalabalık yapılan iftarda yediğiniz yemeğin ve hatta içtiğiniz suyun bile tadı bambaşka oluyor. Ayrıca hep beraber Ramazan coşkusunu yaşamak, aynı anda dualarla oruçları açmak ve sofradan elhamdülillahlarla kalkmak yine müminler için bulunmaz bir nimet. Tabi daha önce de belirttiğim gibi zorlanmadan (maddi ve manevi) verilen iftar yemeğinden bahsediyorum. Zaten amaç Allah için beraber olduğu için yenilen yemekler de az yapsanız bile muhakkak bereketli olur ve hatta artar:)

Rabbim tuttuğumuz oruçları kabul buyursun ve bizi salih kullarından eylesin. Amin…

Soframızda;

Kimyonlu mercimek çorbası
Sigara böreği
Zeytinyağlı fasülye dizmesi
Yoğurtlu garnitür salatası, çoban salatası
Fırında patlıcan ve kabak kızartması (domates soslu)
Nohutlu pilav ve fırın poşetinde baharatlı tavuk but
Limonlu revani

29 Ekim Bizim HEPİMİZİN Bayramı!

 

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun. Bu yıl hüzünlü geçti bu bayram. Yüreğimizi yakan şehit kardeşlerimizin acısı yüreğimizde soğumadan Van’da olan deprem sarstı bizi yeniden. Ama şükür ki biz böyle bir vatanın böyle bir Ata’nın evlatlarıyız. Yılmadık, yıkılmadık, dimdik ayaktayız…

Teröre inat, ırkçılık yapıp bizi birbirimize kırdırmaya çalışan namustan yoksun şahsiyetsizlere inat AYAKTAYIZ!

 

 

 

Mutfak Böcüğü’nün Yeni Teması ve Haberlerrrr

2010 yılı cümle aleme hayırlı olsun. İnşallah hepimiz için sağlıklı, mutlu, sevdiklerimizle beraber ve azıcık da paralı bir yıl olur:)  Biraz geç bir yeni yıl tebriği oldu ama ben bütün tebrik mesajlarımda olduğu gibi bunda da geciktim:)

Böcüğe girenler sitemin yeni haliyle karşılaştılar. Umarım beğenirsiniz. Şayet beğenmez iseniz de yeni bir tema yapmak için eşime 1 yıl daha yalvarmam lazım:) Canım benim, bu tema için kaç saat uğraştı. Okuması gereken onca makale varken karısını kırmayıp saatlerini bu iş için ayırdı. Hayatımın anlamı sana ne kadar çok teşşekür etsem hakkını ödeyemem.

Yukarıdaki header benim 1 yıldır istediğim bir modeldi. Sitemin beni ifade etmesini çok istediğimden hep siyah saçlı iri gözlü ve çizgi film karakterlerindeki kızlar gibi minicik ağızlı bir kızın pastanesini hayal ediyordum. Bu şirin şey tam anlamıyla beni ifade ediyor. Şu pastaların şekerliğine bir bakın. Ya arkadaki ekmeklere hepsi taze taze benim fırınımdan:)

Yakında siteye sipariş bulutu koyacağım. 

Alacağım siparişler yoğunluklu olara şeker hamuru üzerine  olacak. Fakat ev yapımı börek, çörek, poğaça ve tatlı tuzlu kurabiyelere de yer vereceğim.  Gerçi bunu zamanı gelince daha çok paylaşacağım sizlerle ama şimdiden haberiniz olsun.

Hala kendimi geliştirmek için çok çabalıyorum. Bunların fotoğraflarını siteye eklemedim ama dediğim gibi sipariş bulutuyla beraber onları da ekleyeceğim.

Neyse efenim Mutfak Böcüğü’nün yeni halini beğenip beğenmediğinizi yazıverin zahmet olmazsa. Biliyorsunuz sizin fikirleriniz benim için çok önemli.

Şimdilik hepinizi  kucaklıyorum.

Öğretmenim Canım Benim

Millet Mektepleri’nin açılışı ve Atatürk’ün başöğretmen olarak kabul edildiği tarih 24 Kasım. Yani bugün.  Bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım.

Tabi en başta bizim birtanemizin, ortanca kardeşim Beyhan’ın öğretmenler gününü kutluyorum. Alah’ım Allah’ım bu kız ne zaman büyüdü de öğretmen oluyor. Zaman su gibi akıp geçiyor gerçekten. Küçükken yaptığımız kavgalar, kıskançlıklar aklıma geliyor da Beyko’nun öğretmen olduğuna bir türlü kendimi inandıramıyorum. Sanki hala çocuk ve hiç büyümemiş gibi geliyor. Ama görünen köy kılavuz istemez sen nasıl büyüdüysen iki kardeşin de  öyle büyüdü ve birer genç kız oldular.  Neyse efenim buradan bütün tükürüklerimi üzerlerine yağdırıyor ve bin maşallah diyorum:)